Lázasan, fertőző betegséggel, baktériumok okozta gyulladással, friss műtét után, izom-, ízületi és tüdőgyulladással.
Súlyos magas vérnyomással, keringési zavarokkal küszködőknek vese-, és szívbetegeknek.
Azoknak akik még sosem szaunáztak 60 év felett kizárólag előzetes orvosi kivizsgálást követően javasoljuk a szaunázást elkezdeni!
Várandós anyáknak nem javasolt a szaunázás. A magzat velünk ellentétben nem tudja leadni a hőt és fennállhat a vetélés vagy koraszülés kockázata!
Szoptatós anyák nyugodtan szaunázhatnak. Javasolt benntartózkodási idő: 5-8 perc.
4 éves kor alatt a szaunázást mi nem javasoljuk! 4 éves kor felett az infra és bio szauna használatát ki lehet próbálni harmadolt és felezett idővel, de a gyermek jelzéseit mindig előtérbe kell helyezni.
12 év feletti gyermekek kipróbálhatják a finn szaunát is. A javasolt benntartózkodási idő kályhától távol az alsó padsoron maximum 5 – 8 perc. Ez függ a gyermek testi fejlettségétől is. Szívük nem bírja úgy a terhelést mint a felnőtteké ráadásul hamarabb elérik azt a hatásfokot mint a felnőttek!
Soha ne menjünk jóllakottan vagy éhesen szaunázni! Rosszullét elkerülése miatt. Teli hassal való szaunázás szédülést, hányingert akár hányást is okozhat. Ha éhgyomorral szaunázunk, vérnyomásunk és vércukrunk leeshet és szédüléshez akár ájuláshoz is vezethet. Érdemes 1-2 órával szaunázás előtt étkeznünk illetve azt követően is nyugodtan lehet.
Mire ügyeljünk a folyadék fogyasztásnál?
Szaunázás előtt fogyasszunk jó sok folyadékot! Így a méregtelenítés is mélyebbről, hatékonyabban történik. Szaunázások közben nem javasoljuk a túlzott folyadék fogyasztást, érdemes szaunázást követően egy órát várni a bő folyadékbevitelre (vérhígulás miatt).
Érdemes szaunázás után 100%-os gyümölcslevet fogyasztanunk kálium pótlás végett.